Olympijský vítěz Čechmánek vypovídá u soudu. Dluží miliony!

Roman Čechmánek

Roman Čechmánek neprožívá rozhodně příjemný vstup do nového týdne. Soud ve Zlíně řešil jeho dluhy, které si nadělal neúspěšným podnikáním. Někdejší gólman Philadelphie, Los Angeles, Vsetína či Třince dluží i několika svým bývalým spoluhráčům.

Čechmánka viní obžaloba z podvodu za 15 milionů korun, kterého se měl dopustit v letech 2011 až 2014. Za to mu hrozí až patnáct let odnětí svobody.

Na seznamu lidí, kteří mu půjčili buď materiál nebo peníze, je třeba bývalý útočník St. Louis či Zlína Petr Čajánek či další bývalý český reprezentant Miroslav Blaťák. První jmenovaný měl Čechmánkovi půjčit sedm milionů korun, druhý pak dva miliony.

„Kdybych chtěl podvádět, tak nepostupuji transparentně a neručím svým osobním majetkem, ale založil bych například s.r.o. Kdyby na mne nebyla vyhlášena insolvence, nestál bych tady. Vedení insolvence insolvenčním správcem považuji za naprosto neprofesionální. Musel jsem přihlížet, jak mi majetek utíká mezi prsty a mizí někde pryč,“ citoval Čechmánkova slova Deník.cz.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek