Obama se v Orlandu poklonil obětem masakru

Střelec z Orlanda

Prezident chce prosadit zavedení přísnějších kontrol prodeje a držení střelných zbraní. Dnes to prohlásil při setkání s pozůstalými na pietní akci za zavražděné návštěvníky klubu, ve kterém v neděli večer zastřelil terorista Omar Mateen 49 lidí. Mateen se po masakru přihlásil k radikální organizaci Islámský stát.

Obama spolu s Bidenem položili květiny k improvizovanému památníku před klubem Pulse, kde se tragédie stala a poté se sešli s příbuznými obětí. Zde prezident prohlásil, že lidem podezřelým z terorismu se musí omezit právo na nákup střelných zbraní. Mateen, který v klubu použil poloautomatickou pušku, byl dlouhodobě na seznamu podezřelých radikálů, sledovaných FBI. I přes podezření úřadů z terorismu si však mohl legálně zakoupit tuto velmi nebezpečnou zbraň. To chce nyní Obama změnit.

„Nemůžeme zabránit všem tragédiím. Nemůžeme vymýtit zlo a nenávist z každého srdce v tomto světě, ale můžeme zachránit některé životy. Pokud nebudeme jednat, uvidíme více masakrů jako byl tento. Protože jsme rozhodli umožnit, aby se staly.“ řekl prezident při projevu k pozůstalým.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek