O víkendu zemřeli na silnicích čtyři lidé! Motorkář zmátl policii

Srážka chodce

Šestašedesátiletý cizinec u šumavského Čachrova kousek od německých hranic roztočil svůj vůz a bočně narazil do druhého auta. Dispečink záchranářů přijal tísňové volání o půl jedenácté dopoledne.

K nehodě vyrazili i hasiči, protože svědci vypověděli, že se ke zraněným nemohou přes zdeformované dveře dostat. „Vyprošťovali jsme tři osoby,“ upřesnil velitel zásahu Patrik Soukup.

Pravděpodobný viník nehody zemřel, o tři zraněné z druhého auta pečovali záchranáři. Silnice byla mokrá a ráno nejspíš i namrzlá. Nový asfalt klouzal.

V noci museli do terénu i záchranáři v Praze. Řidič osobního auta pravděpodobně nedal přednost tramvaji, její spřáhlo vozem projelo. Po sporťáku má i řidič, který ho neukočíroval na patnáctém kilometru dálnice ve směru na Brno.

Vůz v plamenech a v něm 21letý mladík, který zraněním podlehl. To bylo sobotní ráno u obce Mcely na Nymbursku. Auto narazilo do stromu. Plameny svědci nehody nezkrotili, podařilo se to až hasičům.

Další tragická nehoda se stala mezi Krahulčím a Mrákotínem na Jihlavsku. Pětapadesátiletého chodce tu srazilo osobního auto.

Víc otázek než odpovědí pak přinášejí okolnosti havárie, která se stala v pátek večer u Lubníku na Svitavsku. Projíždějící řidič si nejdřív všimnul motorky na boku, pak ležícího řidiče. „Svým zraněním na místě podlehl,“ uvedl mluvčí záchranářů Aleš Malý.

Jestli motocyklista nezvládl řízení, nebo zkolaboval, zatím policie netuší. Dají motorku prozkoumat znalci a ten zjistí, jestli do řidiče třeba někdo nenaboural.

„Pokud nějaké informace máte, volejte na linku 158,“ doplnil policejní mluvčí Ondřej Zeman. Na neštěstí nejspíš nemělo vliv počasí. Silná mlha byla v době nehody hlavně na Pardubicku a Chrudimsku. Na Svitavsko přišla mnohem později.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek