Nový Bor: Tak moc chtěl za mříže, že skoro zabil bezdomovce!

Vražda v Pardubicích

Osmadvacetiletý muž chtěl tak moc za mříže, že sáhl na život jednomu z bezdomovců. Toho si útočník předem vytipoval, vylákal ho z restaurace poblíž autobusového nádraží, a poté ho surově kopal a tloukl. Bezdomovce (42) skoro ubil k smrti. Ten nyní bojuje o život v krajské liberecké nemocnici.

Policisté nad celým případem jen nevěřícně kroutí hlavou. Muž prý sám po ohavném činu zavolal na linku 158 a na strážníky počkal. Ke všemu se ochotně přiznal. „Jen konstatoval, že chce do vězení,“ potvrdila TN.cz tisková mluvčí Ivana Baláková.

Veškeré okolnosti brutálního napadení policisté prošetřují. Logicky se nabízí možnost, že muž se chtěl vyhnout mrazům venku. Jak ale policisté potvrdili, pachatel má v Teplicích evidované místo trvalého bydliště.

O osudu útočníka dnes bude rozhodovat krajský soud v Liberci. Muž bude souzen za pokus o vraždu. Pokud bude uznán vinným, vysněného vězení se opravdu dočká. Hrozí mu 10 – 18 let.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek