Noční tragédie: Hasiči z hořícího bytu vynesli mrtvou ženu

Čínská chůva dostala za neúmyslné upálení čtyřčlenné rodiny trest smrti

V noci na pondělí přijala tísňová linka hlášení o požáru ve čtyřpatrovém domě na západě Berouna. Do boje s běsnícím živlem okamžitě vyrazili středočeští hasiči. Ti se ale do bytu nemohli zpočátku dostat, uživatelka bytu na bouchání na dveře vůbec nereagovala.

„Dovnitř tak vnikli v dýchací technice přes balkonové dveře na opačné straně domu. V silně zakouřeném pokoji pak nalezli ženu bez známek života, kterou vynesli ven a předali posádce zdravotnické záchranné služby,“ přiblížil zásah mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

I přes veškerou snahu záchranářů ale žena zemřela. Požár se hasičům následně podařilo lokalizovat do zhruba půl hodiny. Následně ještě zkontrolovali bytovou jednotku o patro výše.

„Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel částkou 500 tisíc korun, uchráněné hodnoty odhadl na dva miliony. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování,“ doplnil Holomčík.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek