Nevlastního brášku (8) nejdřív dusil, pak podřezal. Teď padl trest

Mladík zavraždil nevlastního bratra

Rodinná tragédie se odehrála loni v létě. Tehdy osmnáctiletý mladík měl hlídat své dva nevlastní sourozence. Jenže jak vypověděl, na něj přišel nával vzteku. Z kuchyně vzal nůž, lepící pásku a zavolal svého osmiletého brášku do ložnice rodičů.

Tam ho začal dusit, potom podle obžaloby vzal nůž a třikrát chlapci prořízl hrdlo. Ten během pár chvil vykrvácel. To, že útočník v době činu trpěl depresemi, potvrdila i dnes znalkyně z oboru psychiatrie. Mladík byl totiž už od dětství šikanovaný.

„Všechno v sobě dusil, čili to napětí se v něm hromadilo, stačil malý bagatelní podnět a stalo se to, co se stalo,“ vysvětlil státní zástupce Vít Legerský.

Když si mladík uvědomil, co udělal, prý se snažil dovolat rodičům, jenže ti telefon neslyšeli. Chtěl prý i spáchat sebevraždu a dokonce napsal dopis na rozloučenou. Na život si ale nesáhl, místo toho sám zavolal na policii a přiznal se, že bratra zabil. Soudkyně ho poslala na 17 a půl roku do vězení.

Verdikt ale zatím pravomocný není, obžalovaný si nechal lhůtu na odvolání.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek