Netradiční volby: Lidé hlasují ve stavebních buňkách i zbrojnici!

Robert Třasoň volí už po devatenácté

V Horním Smrčném na Třebíčsku si můžou voliči připadat jako na stavbě. Mají totiž volební místnost přímo ve stavebních unimo buňkách. Jen místo kýblu na maltu je uprostřed urna. „My se tady cítíme příjemně náhodou,“ prohlásila členka volební komise Lada Vašíčková.

Když se navíc budou členové volební komise nudit, můžou si zahrát tenis nebo nohejbal – hřiště mají hned vedle volební místnosti. A nepoužité lístky tu s nadsázkou mohou skartovat krávy, které se pasou hned vedle.

V Pístově u Jihlavy je zase volební místnost přímo v hasičské zbrojnici. Volební komise tu sedí mezi poháry a diplomy z různých soutěží. Větší společenskou místnost prý ve vesnici nemají – i když i tady to na pár metrech čtverečních není pro devítičlennou komisi žádný luxus.

To ve zlínské čtvrti Podvesná se zase členové volební komise a koneckonců i samotní voliči mohou změnit v pingpongové šampiony. Stoly zdejšího klubu stolních tenistů jsou k dispozici hned vedle volební urny.

A v Nečtinech na Plzeňsku zase mají volební místnost přímo v regionálním muzeu. Volí se tu mezi exponáty a sbírkami a při této netradiční prohlídce tu ani voliči nemusejí platit vstupné.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek