Netradiční kuchař: Strojvedoucí vaří jídlo v kotli parní lokomotivy!

Hasičské superauto se dokáže proměnit v drážní vozidlo

Strojvedoucí Andy Christie z britského Bridgnorthu je světovým kulinářským unikátem. Rozhodl se svá jídla připravovat v útrobách parního kotle historické lokomotivy. Jídlu tedy v tomto případě zákonitě musí předcházet projížďka nádhernou starou mašinou. A to je pro spoustu lidí nepřekonatelná kombinace!

Vařit jídlo tímto netradičním způsobem ale není vůbec jednoduché. Je potřeba zvolit správnou trať, a to jak z hlediska délky, tak i výškového profilu. Některé pokrmy je dokonce nutné vařit jen při cestě z kopce, kdy lokomotiva nedosahuje takových výkonů, aby se jídlo uvnitř kotle spálilo. Vychytat tyto důležité detaily zabralo Andymu spoustu času.

Andy Christie má pro své vaření vyzkoušenou a osvědčenou trasu, na které již dokáže uvařit téměř vše, od plátků slaniny k snídani až po pořádný steak k vydatnému obědu. Tento netradiční kuchař a vlakový strojvedoucí v jedné osobě vaří nejčastěji pro své železniční kolegy. Neobvyklý způsob přípravy jídla ale zaujal i další lidi, a tak je dokonce v plánu vznik celého televizního seriálu o vaření na kolejích.

https://www.youtube.com/embed/PUE8LQxJPSM

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek