Neočistila auto od námrazy a zabila chodkyni. Hrozí jí až 6 let

Auto se zašpiněným sklem - 3

„Ženu jsme obvinili z usmrcení z nedbalosti v druhém odstavci, takže jí hrozí až šest let odnětí svobody,“ řekl TN.cz mluvčí policie Petr Zámečník.

Dodal, že už se blíží i podání návrhu na obžalování dvacetileté řidičky. „Ale zatím se nedá říct, jestli to bude za týden, dva nebo za měsíc,“ krčí rameny Zámečník.

Vyšetřování případu podle něj brzdí fakt, že v trestním řízení figuruje velké množství poškozených, příbuzných zabité chodkyně. A pro policisty je proto velmi zdlouhavé všechny informovat a obesílat.

Nehoda se stala loni na konci listopadu. Mladá řidička před jízdou málo očistila namrzlé přední sklo a boční okýnka své felicie. A skupinku tří chodců směřujících na mši proto vůbec neviděla.

Dva chodce minula jen těsně, třetí členka skupinky ovšem neměla takové štěstí. Utrpěla těžká zranění, kterým později v nemocnici podlehla.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek