Nejupřímnější "diplomka": Je fuk, co bude, vrátím se na úřad práce

Žáci při zkouškách - 3

Hitem sociálních sítí se nyní stal úvod diplomové práce jednoho studenta Vysokého učení technického. Kryštof Ambrůz totiž v podstatě po střetu s realitou zjistil, že mu umělecké vzdělání vůbec k ničemu nebude.

„Ve své diplomové práci nic neřeším, ničeho se nedotýkám a v závěru k ničemu nechci dojít. Pracuji bez tématu, bez motivace,“ jsou první slova, kterými Kryštof Ambrůz uvádí svou nepojmenovanou diplomovou práci.

Pokračuje slovy o tom, že zjistil, že aby přežil, umění ho nezachrání. A prý je úplně jedno, zda magisterskou práci obhájí či neobhájí – tak jako tak znovu skončí na úřadu práce.

„Do studia nastupuji z donucení mého okolí, které by se dalo nazvat motivující, pro mě však spíše demotivující, neboť se v něm po umělecké stránce nevyskytuje nikdo, kdo by mě zajímal nebo motivoval. Po této zkušenosti se už k umění nikdy nevrátím. Děkuji škole za to, že mi poskytla technické zázemí a prostor. I tak vidím své studium jako neúspěšné a beru jej jako ztrátu času,“ nebere si vysokoškolák servítky.

A dodává, že po návratu mezi studenty se studiu stejně nevěnoval a raději sháněl práci, aby se mohl „jako normální člověk zařadit do systému, který z nás v České republice dělá otroky pracující za směšné peníze.“

Ambrůzova upřímná zpověď se šíří sociálními sítěmi jako lavina. Pokud si chcete přečíst celé jeho originální pojednání, najdete ho pod tímto odkazem.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek