Nejlepší angličtinář světa je Matěj z Humpolce! Porazil 18 tisíc lidí

Falcon Heavy

Nejlepším středoškolákem v angličtině je septimán z humpoleckého gymnázia. Zvítězil v sedmém ročníku největší soutěže v anglickém jazyce s názvem Best in English. Online test se konal na konci listopadu, ve středu studentovi slavnostně předají ceny.

Test studenty prověřil nejen z poslechu, ale třeba také z orientace v anglickém textu či gramatiky. Studenti na jeho vyplnění měli hodinu, Matěj Doležálek měl hotovo za 38 minut a ztratil pouhý půl bod. To mu zajistilo první místo v konkurenci 17612 studentů ze 750 škol z celého světa.

Druhé místo obsadil student ze Slovinska, třetí skončila studentka z Estonska. Na vítěze ztratili půl bodu. Čechům se v soutěži mimořádně dařilo, v první desítce jich skončilo hned pět. Mezi českými školami dopadlo nejlépe Gymnázium Plzeň, v porovnání se zbytkem světa skončilo jedenácté. Dominovalo gymnázium z estonského města Pärnu.

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční ve středu přímo v humpoleckém gymnáziu dr. A. Hrdličky. Doležálek si odnese dvoutýdenní jazykový kurz v Kanadě. Češi ovládli soutěž už v loňském roce, tehdy se z absolutního vítězství radoval Milan Flachs z Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek