Nebezpečná bakterie v oblíbené destinaci Čechů má první oběť!

Mor na Madagaskaru

Nebezpečná bakterie Legionella nazývaná také legionářská nemoc, která způsobuje onemocnění dýchacích cest a může být i smrtelná, se objevila v turisty navštěvovaném letovisku Palmanova a letovisku Magaluf na Mallorce. Během dvou týdnů se bakterií nakazilo 18 lidí a jeden člověk ve věku sedmdesáti let zemřel, uvedl britský deník Mirror.

Mor na Madagaskaru zabíjí stále více lidí, hrozí šíření mimo ostrov

Odborníci odebrali vzorky ze všech zdrojů vody, včetně plážových sprch, místního vodního parku a fontán po celé oblasti. Pozitivní vzorky byly zjištěny v hotelu, ve kterém se nakazilo osm lidí, na další výsledky z jiných oblastí se teprve čeká. Zdravotníci také ve spolupráci s radnicí preventivně zastavili dodávku vody do postiženého hotelu. „Pozitivní vzorky byly zjištěny v hotelu, kde bydlelo osm z 18 nakažených lidí. Čekáme na výsledky z testů provedených na jiných místech,“ řekl deníku Mirror mluvčí regionálního zdravotního úřadu.

Legionella se vyskytuje především v teplovodních potrubích, sprchách, klimatizacích, ale i v řekách nebo jezerech. Bakterie se projevuje příznaky zápalu plic, jako je suchý kašel, horečka nebo zvýšená teplota. Může způsobovat i bolesti břicha a svalovou slabost.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek