Náklaďák uvízl ve sněhu na přejezdu! Narazil do něj vlak

Závory

Sněhová kalamita byla příčinou nehody na železničním přejezdu mezi obcemi Kravaře a Úštěk. Na přejezdu uvízlo v noci na čtvrtek nákladní auto s vlekem. Zatímco auto skončilo ve sněhu za přejezdem, vlek zůstal na kolejích.

Když řidič zjistil, že z místa nemůže vyjet, okamžitě zavolal policii, aby na trati zastavila vlaky. Vzápětí se však spustily závory a k autu se řítil vlak! Řidič se proto spolu s dalším šoférem, který zastavil za ním, svítilnami snažili upozornit strojvedoucího.

Strojvedoucí sice použil rychlobrzdu, nárazu už ale zabránit nedokázal. Ve vlaku v tu dobu cestovali dva lidé, nikomu se naštěstí při nárazu v 30kilometrové rychlosti nic nestalo. Policisté vyčíslují škodu a také zjišťují míru zavinění řidiče kamionu.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek