Nahlédněte exkluzivně do zákulisí státních vyznamenání na Hradě!

Heidi Janků a Věra Špinarová

Štáb televize Nova se dnes byl exkluzivně podívat ve Vladislavském sále Pražského hradu, kde se předávání uskuteční. Podle všeho by měl prezident ocenit 39 lidí, mezi kterými měla být i zesnulá Věra Špinarová. Rodina zpěvačky ale cenu odmítla.

Každoroční předávání státních vyznamenání z rukou prezidenta republiky proběhne už tuto sobotu. Oproti předešlým rokům mu bude přihlížet rekordní počet hostů – celých osm set.

Podle Hradu přibyla místa pro hosty na žádost oceněných kvůli početnějším doprovodům. Na slavnostní večer by měla dorazit i řada politiků, včetně nově zvolených poslanců.

Zasedací pořádek v prvních řadách je už jistý – současný a minulý prezident s manželkami, vdova po Václavu Havlovi Dagmar a kancléř Vratislav Mynář.

O jménech oceněných Hrad ale stále mlčí Podle počtu židlí na pódiu se dá zjistit alespoň kolik jich pravděpodobně bude – 39. Zatím ale unikla na veřejnost jména možných oceněných – mezi nimi jsou například Jaromír Nohavica, Helena Vondráčková nebo Martina Sáblíková.

In memoriam měla být oceněná i zpěvačka Věra Špinarová, její syn ale vyznamenání odmítl s tím, že jeho matka by o takovou cenu nestála.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek