Nad Luganem vyhrát prostě musíme, uvědomuje si Řezník

Fotbalisté Zlína

Zatímco v české nejvyšší soutěži ještě Plzeň neztratila ani bod, na evropské scéně je to trochu jiná písnička. Ve 3. předkole Ligy mistrů vyhořel tým Pavla Vrby na rumunském celku FCSB (dříve Steaua Bukurešť), chuť si ale spravil aspoň následným postupem přes kyperskou Larnaku do základní fáze Evropské ligy.

Jenže v ní to zatím týmu okolo střelce Michaela Krmenčíka hodně skřípe. Doma sice porazil izraelskou Beer Ševu, tento výsledek ale zastínil další debakl od FCSB a hlavně nečekaná blamáž v Luganu. Na půdě posledního celku švýcarské ligy prohrála Viktoria 2:3, čímž jen podtrhla dlouhodobé venkovní trápení na evropské scéně.

Ve čtvrtek se ale s Luganem utká znovu a doma nemůže brát nic jiného než tři body. „Každý zápas chceme uspět. Pokud ale chceme postoupit ze skupiny, tak nad Luganem vyhrát prostě musíme,“ prohlásil na tiskové konferenci před utkáním obránce Viktorie Radim Řezník.

Po třech odehraných zápasech skupiny má totiž Plzeň na kontě tři body stejně švýcarský soupeř i Beer Ševa. To FCSB dosud nezaváhala a je suverénním lídrem skupiny. „Čekají nás teď dva těžké zápasy. Nejdřív hrajeme s Luganem a potom se silnou Slavií. Musíme se připravit tak, abychom zvládli obě utkání,“ velí Řezník.

Lugano je však podle něj silnější, než si leckdo myslí. „Sami jsme viděli, že je to hodně slušné mužstvo. Herně nás sice nijak nepřehrávalo, ale dobře bránilo a trpělivě čekalo na brejky, které také potrestalo,“ konstatoval reprezentační zadák s tím, že pro úspěch bude muset jeho soubor vylepšit přechodovou fázi.

Zda to bude Plzni stačit, můžete sledovat ve čtvrtek 2.11. v přímém přenosu na stanici Nova Sport 1.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek