Na Vánoce přišla smutná zpráva: Vicemistr světa Adamec zemřel!

Rodák z Trnavy, kterému se přezdívalo Hatrlo, a který byl členem Klubu ligových kanonýrů i Síně slávy slovenského fotbalu, hrával za trnavský Spartak, pražskou Duklu, Slovan Bratislava a Slovan Vídeň. V dresu československého národního týmu odehrál 44 zápasů a dal 14 branek.

Během své bohaté fotbalové kariéry vyhrál sedm ligových titulů a také stříbro na mistrovství světa 1962 v Chile, kde hrál v jednom týmu s osobnostmi, mezi kterými byl třeba Josef Masopust, Andrej Kvašňák či Ján Popluhár.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fwwwspartaksk%2Fposts%2F2252982864720623&width=500

Zapomenout se nedá ani na to, že v nejvyšší československé soutěži dal 170 gólů a čtyřikrát byl dokonce nejlepším střelcem sezony. Jeho nejslavnější zápas se datuje k 23. červnu 1968, kdy Československo porazilo v přátelském utkání Brazílii 3:2 a Adamec zaznamenal hattrick.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek