Na peníze za zrušené představení čekají diváci marně, jde o miliony

Pád náhrobku

Ledové království. Slavný pohádkový příběh sester Anny a Elzy. Zbožňují ho miliony dětí a na jeho muzikálovou podobu se po světě vyprodávají haly. Od začátku listopadu až do konce ledna se mělo ve velkých městech po celé republice odehrát celkem jedenáct ledových představení. Dvě například v aréně na pražském výstavišti.

Distributor prodal patnáct tisíc lístků. V srpnu pak musel oznámit, že je šňůra kvůli sporům o licenci zrušena. Peníze zpět dostala jen polovina lidí, zbylí byli ujišťováni, že se dočkají do tří měsíců.

„Do sedmého listopadu jsme měli čekat na peníze, peníze nejsou. Objednávala jsem to pro další tři kamarádky a o všechno jsme přišli,“ uvedla Lenka Stemon, která si lístky pořídila.

„Bylo to něco přes čtyři tisíce, protože jsme to měli jako rodina. Rodinný vstupný,“ má stejnou zkušenost Michal Ryšlink.

Už před zrušením licence poslal distributor polovinu peněz za lístky pořadateli šňůry. Ten z nich prý platil zálohy za haly, scénu a mnoho dalších věcí. „Celý ten kolos, který kolem toho muzikálu měl vzniknout, tekl vlastně přes nás. Celý ten cashflow,“ vysvětlil jednatel pořadatelské firmy Branislav Jančich.

Držitelem zrušené licence a tím pádem i viníkem situace je ale podle pořadatele polská produkční společnost, která si u něj muzikálovou šňůru objednala. Právě ta měla podle něj do dnešního dne proinvestované peníze uhradit. „Jenže oni jsou teď absolutně mrtvý brouk, jsou nekontaktní,“ doplnil Jančich.

Pořadatel teď slibuje, že bude mít do konce roku peníze z jiných projektů a lidé o ně nepřijdou. S polskou firmou se pak chce soudit.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek