Na Pavelce jsem se těšil. Hrát s Jágrem byla čest, říká Lundqvist!

Ondřej Pavelec

To, že je Henrik Lundqvist v Rangers jasnou jedničkou, o tom není pochyb. Na to, že má tento pětatřicetiletý Švéd doma zlato z olympiády i mistrovství světa a spoustu zkušeností, nepůsobí vůbec, jako nějaká naparáděná hvězda. „I od Ondřeje Pavelce se mohu něco nového přiučit,“ tvrdí o svém parťákovi, který do organizace newyorského celku přišel před letošní sezonou z Winnipegu.

Kladenského rodáka nebere jako konkurenci. „Těšil jsem se na to, že spolu budeme hrát, hecovat se a jeden druhého tlačit dopředu,“ pokračoval Lundqvist. Také pro Pavelce je to nová situace. Po dvou nepovedených sezonách v Jets skončil dokonce na farmě. Přestup do Rangers je tak pro něho určitým restartem jeho minimálně zámořské kariéry.

V minulosti si Henrik Lundqvist zahrál i s dalšími českými hráči. Nemůže zapomenout zejména na Jaromíra Jágra, se kterým se potkal během své první sezony v NHL, v týmu Rangers. „Ten mi opravdu chybí. Byla to vždy obrovská osobnost v kabině. Pokaždé trénoval s obrovským zápalem. Myslím, že je to jeden z nejlepších hráčů všech dob a já jsem rád, že jsem měl tu čest, vidět ho hrát,“ dodal.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek