Na Moravě je k mání část hřbitova. Lidé se děsí, „realitka“ je v klidu

Tragédie ve Zlíně - 3

Část místního hřbitova v obci Křídlůvky v Jihomoravském kraji o rozloze 238 m2 nabízí jeho majitelé za 1 250 000 Kč. O prodeji informoval inzerát realitní kanceláře M&M reality.

„Nabízíme k prodeji pozemek v obci Křídlůvky využívaný jako místní hřbitov o celkové rozloze 238 m2 – jedná se o část hřbitova. S obcí ani vlastníky hrobů není uzavřena nájemní smlouva. Možno rozparcelovat na menší části a tyto prodat či pronajmout jednotlivě. Pozemek je částečně oplocen,“ uvádí realitní kancelář ve svém inzerátu.

Neobvyklou situaci již řeší starostka obce spolu s katastrálním úřadem. „Pozemek je špatně identifikovaný. Situaci již řešíme s katastrálním úřadem. Podle mého názoru není možné, aby soukromník pozemek prodával,“ řekla pro TN.cz starostka obce Blanka Funčíková, která také věří, že se problém vyřeší pozitivně pro pozůstalé.

Prodej části hřbitova vyvolal reakci lidí i na sociálních sítích. Nikdo nechápe, jak je tato situace možná. „Taky mám období, že bych ho bral. Ale teda, jestli tohle není vtip, fakt čumím, kam až je člověk schopný zajít. Už se obchodujou i mrtvoly. Hmm. Jsme fakt divná rasa,“ napsal na Facebook Pavel Š.

„Pokud se něco inzeruje, tak se obraťte na realitní kancelář,“ řekl TV Nova spolumajitel hřbitova Pavel Koloděj.

Ale ani ta nebyla o moc sdílnější. „Je to nemovitost jako každá jiná. Jsme realitní kancelář, ale cenu určuje majitel,“ dodal realitní makléř Rostislav Pekař.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek