Na horách přibývá prázdninových zranění, vzlétly i vrtulníky

Horská služba - záchrana

Nejdříve letěl k osmdesátiletému muži, který se srazil s jiným lyžařem. Ve druhém případě přepravoval do nemocnice malého chlapce, který spadl ze čtyřmetrové výšky.

Když záchranáři z horské služby ke zraněnému osmdesátiletému muži dorazili, zjistili, že má všechny příznaky otřesu mozku. Po srážce byl chvíli v bezvědomí. Proto pro něj z Hradce přiletěl vrtulník.

A jakmile tento vrtulník odlétl, museli ho horští záchranáři volat znovu k destiletému chlapci, který spadl z mostku do čtyřmetrové hloubky přímo na záda a existovalo tak podezření na zranění páteře.

„Na horách je velká koncentrace lidí. Po sjezdových tratích se pohybuje plno lyžařů, tak je třeba být opravdu ohleduplní, opatrní, dodržovat veškeré zásady pohybu a nevstupovat nebo nevyjíždět z těch sjezdovek, které jsou otevřené, nebo nevyjíždět mimo sjezdovky do lesa,“ říká náčelník jesenické horské služby Michal Klimeš.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek