Mýval šplhající po mrakodrapu se stal hitem internetu!

Záchrana mývala v Praze - 3

Dobrodružství chlupaté šelmičky začalo v úterý, kdy mýval prozkoumával budovu na náměstí. Úklidová četa se zvířeti pokusila pomoct tím, že vytvořila improvizovaný žebřík z prken, aby se mýval dostal zpátky na zem.

Zvíře ovšem podle USA Today nabízenou pomoc nepochopilo, vyděsilo se a uteklo na blízký mrakodrap UBS Tower a začalo po plášti budovy šplhat vzhůru.

Mýval na fasádě mrakodrapu velmi rychle přitáhl pozornost svědků i médií. A davy lidí začaly velmi rychle sledovat, jestli se šelmě podaří pokořit gravitaci a vyšplhat až na střechu pětadvacetipatrové budovy.

Dobrodružství mývala se začalo šířit pod hashtagem #mprraccoon po celém internetu. Ozval se dokonce režisér filmů Strážci galaxie James Gunn, kde je jedním z hrdinů mluvící mýval, a nabídl tisíc dolarů na záchranu zvířete.

IT MADE THE ROOF #mprraccoon pic.twitter.com/MvzH0sqtOr

— HeavensBarstool (@HeavensHawkeye) June 13, 2018

Okna mrakodrapu se bohužel nedají otevřít, takže si mýval musel poradit vlastními silami. V úterý večer šelma vylezla do 23. patra, kde odpočívala na parapetu jedné z kanceláří.

V noci z úterý na středu zvíře dosáhlo střechy mrakodrapu, kde odchytová služba nastražila několik pastí. Není ovšem jasné, zda se do nich zvíře nakonec chytilo a záchranáři ho tak mohli bezpečně snést dolů na ulici.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek