Muži vypadl z vozíku za autem syn (1,5), ani si toho nevšiml

Muž obviněný z týrání syna

Chlapeček ležel na silnici u Kolince jen kousek od místa, odkud jeho otec i s přívěsným vozíkem autem odjížděl. Toho, že se batole vozíku chytilo, si podle policie nevšiml a jel dál.

Chlapec z vozíku spadl a zůstal ležet na silnici. Brečel a tak si ho všiml kolemjdoucí. Ten také přivolal pomoc. Do nemocnice chlapečka odvezl záchranářský vrtulník.

„Při příjezdu záchranářů bylo dítě při vědomí, komunikovalo, a nebylo bezprostředně ohroženo na životě. Dítě jsme na místě ošetřili, pak bylo letecky přepraveno do Fakultní nemocnice na urgentní příjem,“ uvedl mluvčí záchranky Martin Brejcha.

Podobné případy ale mívají i tragické následky. Například na Sušicku loni na jaře srazila žena autem dvouletého syna. Nehoda se stala na dvoře rodinného domu. Řidička se otáčela a bokem auta dítě srazila. Chlapec zemřel v nemocnici.

Další případ se stal loni v Havířově. Řidič na parkovišti při couvání srazil roční dítě, které stálo vedle matky s babičkou. Záchranáři se ho snažili bezmála hodinu resuscitovat. Bohužel marně.

Policie okolnosti pondělní nehody z Klatovska dál vyšetřuje. Musí zjistit, zda 26letý otec malého chlapečka nepochybil nebo zda nezanedbal svoje povinnosti.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek