Muž přepadl dvě ženy, odnesl si jen pár stovek! Honí ho policie

Dům, ze kterého falešní policisté uloupili 54 tisíc eur

Byla sobota a k prvnímu přepadení došlo v Dobré Vodě u Hořic. Policisté věděli jen to, že pátrají po muži tmavší pleti. Na hlavních tazích proto rozestavili hlídky.

Ve Vrchlabí například policisté zastavili autobus s polskými turisty a ptali se, zda k nim nikdo nepřestoupil. Akce na silnicích ale nebyla úspěšná. O šest hodin později a o pár kilometrů dál došlo navíc k dalšímu loupežnému přepadení. Tentokrát neznámý pachatel řádil přímo v Hořicích.

„Muž měl přijít k poškozené a pod pohrůžkou násilí jí odcizit finanční částku v rámci stokorun. Poté z místa odešel,“ uvedl policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Podle podobného scénáře postupoval i pachatel v Dobré Vodě. Je tedy velmi pravděpodobné, že se jedná o stejného člověka. „Ani u jednoho případu nedošlo ke zranění poškozených ani k fyzickému napadení či útoku,“ dodal mluvčí.

Za loupež mu hrozí deset let vězení, policie doufá, že se jí ozvou důležité svědci. Muž měl mít s sebou i zbraň. Jestli byla pravá nebo šlo o plastovou atrapu, oběti přepadení nejspíš nevědí.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek