Muž jel přes přejezd na červenou. Strážníci ho zablokovali autem

Jeřáb

Řidič červené Felicie v České Lípě hazardoval se svými i dalšími životy. Vjel na přejezd, kde svítila výstražná světla. Závory se sice ještě nestihly spustit, jeho přestupek byl však víc než zřejmý.

Hlídka strážníků, která jela naproti němu, zareagovala velmi rychle. Řidiči zkřížili cestu a museli ho na silnici zablokovat, aby zastavil. Řidič se vymlouval na to, že se nesoustředil na jízdu a blikajících světel si nevšiml.

Strážníci případ předali do správního řízení českolipskému městskému úřadu. Jde o jeden z nejzávažnějších přestupků. Srážky auta s vlakem mají často fatální následky.

Jen v loňském roce při 171 střetech na vlakových přejezdech zemřelo 34 lidí a 85 bylo zraněno. Drážní inspekce proto v minulosti připravila řadu preventivních kampaní, aby varovala dospělé i děti před riziky, které jim hrozí na železnici.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek