Muž (23) měl 190 hodin přesčasů za měsíc. Spáchal sebevraždu!

Novorozenec. Ilustrační foto

Hiroši Kawahito pracoval na svatbě nového stadiónu v Tokiu, který má za tři roky hostit olympijské hry. Výstavba ale začala později, než bylo v plánu. Z toho důvodu na něm nyní pracuje přibližně 1000 dělníků, kteří nemají volno ani na víkendy na svátky. Napsal o tom deník The Guardian.

Mladík za poslední měsíc svého života odpracoval190 hodin a 18 minut přesčasu. Najednou z ničeho nic zmizel. O měsíc později našli jeho tělo v horách. „Dosáhl jsem své fyzické i mentální hranice,“ napsal ve vzkazu, který u sebe zanechal.

Úřady již potvrdily, že příčinou jeho smrti bylo přepracování a psychické onemocnění, které mu neustálá práce způsobila. Rodina oběti má tak nárok požadovat finanční odškodnění. Mrtvý muž pracoval pro firmu Sanshin. „Uděláme vše pro to, abychom pracovní prostředí pro své zaměstnance zlepšili,“ napsala společnost v prohlášení.

Kawahito zemřel už v dubnu. Jeho příběh se dostal do médii až nyní, kdy Japonsko řeší problematiku přesčasů. Podobné tragédie nejsou totiž v zemi ojedinělé.

Matsuri Takahashi (24), která pracovala pro reklamní agenturu, kvůli přepracovanosti spáchala sebevraždu v roce 2015. Každý měsíc odpracovala 100 hodin přesčasů. Soud nyní uložil jejímu zaměstnavateli pokutu v přepočtu 100 tisíc korun.

Přepracovanost nemá na Japonce dopad pouze v podobě psychických problémů. Japonská televize NHK odhalila příčinu úmrtí své zaměstnankyně Miwu Sadové, která zemřela na selhání srdce v roce 2013. Bylo jí pouhých 31 let. Před svou smrtí odpracovala 159 hodin a za celý měsíc nebyla v práci jen 2 dny.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek