MS 2017 začíná: Na Česko dnes čeká Kanada. Tohle je náš soupeř!

Josef Jandač

Dlouhých sedm let trvá neporazitelnost Kanady českým národním týmem. Česko porazilo výběr „javorového listu“ naposledy 18. května 2010 (3:2) v Německu a to ještě ve skupině před play off. Shodou okolností právě na tomto šampionátu český tým naposledy získal zlaté medaile.

Od té doby to bylo z naší strany v rámci těchto vzájemných utkání špatné. Na uplynulém Světovém poháru schytalo Česko dokonce debakl 0:6. Ani dnes v Paříži nelze očekávat snadný zápas. Podle sázkových kanceláří je jasným favoritem Kanada a není se čemu divit.

Právě tento zámořský tým, který disponuje hvězdami NHL, je odhadován na zisk zlatých medailí vůbec nejvíce. Kanada by tak získala tzv. zlatý hattrick, tedy třikrát za sebou by byla mistrem světa. To se povedlo naposledy České republice (získala zlato třikrát po sobě v letech 1999, 2000 a 2001).

Konkrétně ke dnešnímu utkání:

Sestava českého národního týmu nevypadá vůbec špatně. Je potvrzené, že se dnes do brány postaví Petr Mrázek. Kapitánem je pak Jakub Voráček a to i přes to, že hrát bude i Tomáš Plekanec, který většinou nosil na dresu kapitánské „C“. Celkově má Josef Jandač k dispozici šest hráčů z NHL, dravé mládí, ale i jedno překvapení, kterým je mladý obránce Libor Šulák, jenž působí ve Znojmě (rakouská EBEL liga).

Velkou motivaci dnes vyhrát mají jistě všichni hráči České republiky. Přeci jen o něco více specifické utkání to bude pro Jakuba Voráčka a Radko Gudase. Ti se postaví proti pěti spoluhráčům z Philadelphie (Sean Couturier, Claude Giroux, Travis Konecny, Wayne Simmonds, Brayden Schenn). „Před pár dny mi psal Giroux, ale hecování teprve přijde. Až těsně před zápasem,“ řekl novinářům Voráček.

A ty největší hvězdy Kanady? Jen těžko vybírat. Zmíněná pětice z Flyers jistě zazáří, ale to lze očekávat i od dvojice Matt Duchene, Nathan MacKinnon z Colorada. Na soupisce mezi útočníky vyniká také jméno Jeff Skinner z Caroliny či tahoun Winnipegu Mark Scheifele. Obrana se zase bude opírat o Marca-Édouarda Vlasice, Tysona Barrieho či Jasona Demerse. O postu gólmanské jedničky ještě jasno není. Celou soupisku si můžete prohlédnout níže…

Soupiska Kanady pro MS:

Brankáři: Eric Comrie (Winnipeg, NHL) Calvin Pickard (Colorado, NHL), Chad Johnson (Calgary, NHL)

Obránci: Tyson Barrie (Colorado, NHL), Calvin de Haan (New York Islanders, NHL), Jason Demers (Florida, NHL), Michael Matheson (Florida, NHL), Josh Morrissey (Winnipeg, NHL), Marc-Edouard Vlasic (San Jose, NHL)

Útočníci: Sean Couturier (Philadelphia, NHL), Matt Duchene (Colorado, NHL), Claude Giroux (Philadelphia, NHL), Alex Killorn (Tampa Bay, NHL), Travis Konecny (Philadelphia, NHL), Ryan O’Reilly (Buffalo, NHL), Nathan MacKinnon (Colorado, NHL), Brayden Point (Tampa Bay, NHL), Mark Scheifele (Winnipeg, NHL), Wayne Simmonds (Philadelphia, NHL), Jeff Skinner (Carolina, NHL), Brayden Schenn (Philadelphia, NHL), Mitchell Marner (Toronto, NHL)

Hlavní trenér: Jon Cooper

‚);
$(‚#pollForm10136‘).addClass(‚already_voted‘);
if ($(„.site_id_107000“).length > 0) {
$.pigeon().showError(‚Už jste hlasoval(a).‘, {‚fade‘: 2});
}

}
$(‚#pollForm10136 .pollLegend‘).text(‚Děkujeme za hlasování!‘);
$(‚#pollForm10136 .pollLegend‘).addClass(‚thanks‘);

if (submitCount >= 0) {
$(‚#pollForm10136‘).addClass(‚already_voted‘);
$(‚input.answer‘, $form).attr(‚disabled‘, true).hide();
}

}
});
return false;
});

var statsUrl = „/ajax/box/Poll_PollAndResults/ajaxStats/?id=10136“,
pollId = 10136
;
$.get(statsUrl, function(data){
//console.log(data);
if (!data.success) {
return;
}
$(„#poll“+pollId+“Sum“).text(data.data.pollSum);
$(„#poll“+pollId+“MaleSum“).text(data.data.pollSumMale);
$(„#poll“+pollId+“FemaleSum“).text(data.data.pollSumFemale);
for (var i in data.data.answers) {
var answer = data.data.answers[i];
$(„#poll“+pollId+“answer“+answer.id+“Sum“).text(answer.sum);
$(„#poll“+pollId+“answer“+answer.id+“Bar“).css(‚width‘, answer.sumPercentage+’%‘);
$(„#poll“+pollId+“answer“+answer.id+“Percentage“).text(answer.sumPercentage);
$(„#poll“+pollId+“answer“+answer.id+“MaleSum“).text(answer.sumMale);
$(„#poll“+pollId+“answer“+answer.id+“Title“).text(“);
$(„#poll“+pollId+“answer“+answer.id+“FemaleSum“).text(answer.sumFemale);
}
},’json‘);
});
})(jQuery);

Jak dopadne do rozhodnutí utkání Česko vs. Kanada?

Vyhraje Česká republika.
50


1

hlas

Vyhraje Kanada.
50


1

hlas


Hlasovalo 2 lidí.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek