Mluvíte anglicky? Tak zaplatíte o dost víc, ukázala kontrola

Sleva

Inspektoři se na konci minulého roku vypravili do provozovny EAT ME & DRINK ME v Praze 1. „Inspektoři v roli spotřebitelů provedli dva kontrolní nákupy, kdy objednávkou byla palačinka se šunkou a sýrem a trdelník s cukrem,“ přibližuje kontrolu mluvčí obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Rozdíl byl jen v tom, že jednou inspektoři mluvili při nákupu česky a podruhé anglicky. I to ovšem stačilo k tomu, aby „turisti“ zaplatili o dost víc.

„Čeští“ zákazníci zaplatili za slanou palačinku 120 korun a za trdelník 50 korun. „V druhém případě byla anglicky mluvícím inspektorům za stejné pokrmy účtována cena celkem za 250 korun. Palačinka se šunkou a sýrem byla za 200 korun, což je o 80 korun více než u česky hovořícího zákazníka. Cena trdelníků byla dodržena,“ popsal Fröhlich.

Dvojí ceny jsou samozřejmě nelegální a podniku tak nyní za diskriminaci hrozí ve správním řízení až třímilionová pokuta.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek