Mladík skončil kvůli zvlášť surové vraždě ve vazbě, mohl by utéct

Policie vyšetřuje úmrtí - 4

Mladík Ondřej S. měl podle policie zavraždit přítelkyni svého otce. „Byla to v podstatě nevlastní matka. Jeho otec žil s ženou, která byla osobou poškozenou,“ přiblížil státní zástupce Vít Legerský.

Na vazební jednání čekal s hlavou sklopenou, byl slušně oblečený. I když policisté dříve říkali, že částečně spolupracuje, k činu se nepřiznal. „S ohledem na dosavadní přístup obviněného, který se dosud procesně účinným způsobem k věci nevyjádřil, tak budu na informace skoupý,“ doplnil Legerský.

Nicméně se potvrdilo, že měl útočit nožem a zřejmě svou macechu (52) i bil. „Mechanismus vedoucí k usmrcení poškozené osoby byl vyhodnocen jako zvlášť surový,“ popsal smrt ženy Legerský. Policisté ho z domu, kde se vraždilo, odvedli v poutech ještě v den, kdy se tragédie stala.

Podle informací televize Nova měl užívat drogy. „Nějaké informace o konzumu drog z toho dosavadního šetření vyplývají, otázka je, jestli měly pro tu věc nějaký význam,“ vysvětlil státní zástupce.

Mladík má přitom na svědomí už jeden lidský život. V autě nezvládl průjezd zatáčkou v Třanovicích a narazil do mostu. Tehdy zemřel jeho spolujezdec (28). V ostravské vazební věznici si údajný vrah počká až do začátku soudu, hrozí mu až výjimečný trest.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek