Místo fotbalu řež u stadionu. Chuligáni jí říkají bitva o Slezsko

Vše začalo už na ostravském nádraží při odjezdu vlaku do Opavy. Chuligíni z Baníku totiž využili k přesunu na hřiště soupeře vlak. Opava pak viděla i pochod „baníkovců“ městem a za tribunami pak došlo ke střetu táborů.

Zatímco příznivci Slezského FC na tribunách vytvořili choreo, skandování Chacharů, tedy příznivců Baníku se ozávalo z prostoru za tribunami. Policisté totiž chuligány na stadion nepustila a hlídala radikální příznivce v prostoru za stadionem.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fhooligans.info%2Fvideos%2F1857655241114089%2F&show_text=0&width=560

Pro zápas Opavy s Baníkem, byla kapacita Městského stadionu snížena na 5690 míst a domácí fanoušci rychle vykoupili všechny vstupenky. Baník dostal k dispozici jen 340 vstupenek, ostravské příznivce naštvalo. Přesto se do Opavy vydali a chtěli povzbuzovat svůj tým z prostoru za tribunami.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Mar2017/1976351.jpg?d41d

I díky poslednímu vzálemnému duelu, při kterém vnikli chuligáni na hrací plochu, bylo utkání vyhodnoceno jako vysoce rizikové. V akci jsou stovky těžkoděnců a Opava připomíná město ve válce.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek