Miloš Zeman o rakovině slinivky: Řekl, jak dopadl na vyšetření

Miloš Zeman, uprchlíci

Informace o špatném zdravotním stavu jsou podle Zemana jen špinavou kampaní některých médií. Objevily se totiž zprávy o tom, že trpí rakovinou slinivky. I proto podstoupil ve středu vyšetření na CT. Ten žádné vážné onemocnění nepotvrdil. V pořádku prý má tlak i zrak, jediné, co ho trápí, jsou bolavé nohy.

Podle lékařského konzilia je stav prezidenta velmi dobrý. „Díky úpravě režimu a stravování došlo ke snížení hmotnosti a stabilizaci dlouhodobé hladiny cukru,“ uvedl v půli srpna šéf lékařského konzilia prezidenta republiky Martin Holcát. Zeman dlouhodobě trpí pouze neuropatií dolních končetin.

Debaty o špatném zdravotním stavu prezidenta se rozproudily před prázdninami. Zeman během některých akcí působil hodně unaveně a zhoršily se také jeho problémy s chůzí. Například při oficiální návštěvě Číny musel použít invalidní vozík.

V srpnu se v některých médiích objevily informace o tom, že prezident podstoupil operaci nohy, mluvilo se dokonce o její amputaci. Prezidentův mluvčí jiří Ovčáček všechny tyto spekulace vyvrátil.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek