Matka z Plzně tvrdě praštila s holčičkou! Dítě má prasklou lebku

Šikana na základní škole

Plzeňské kriminalisty na případ týrání upozornil dětský lékař, protože batole mělo zlomeninu týlní kosti a modřiny po celém těle. Zranění patrně vzniklo tak, že matka minimálně jednou dítětem udeřila o tvrdou podložku.

Holčička byla následně úřady svěřena do pěstounské péče své 61leté babičce. Přestože měla soudem zakázáno dítě snaše půjčovat, několikrát jí dítě nechala na hlídání. Matka miminku opět opakovaně ubližovala.

„Opět jí ubližovala a intenzivně s ní třásla,“ uvedla policejní mluvčí Hana Rubášová. „Svým jednáním způsobila žena dítěti taková zranění, že bylo v bezprostředním ohrožení života. Díky lékařské pomoci dívka žije, ale bude mít následky na celý život,“ uzavřela Rubášová.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání jednadvacetileté matky, kterou obvinili ze spáchání zločinu týrání svěřené osoby, a jednašedesátileté babičky za opuštění svěřené osoby. Oběma ženám hrozí až osm let vězení.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek