Matka popsala, jak to vypadalo v domě Kuciaka: „Tolik prolité krve!“

Rozhovor, který neměl vzniknout

Zlatica Kušnírová předstoupila před dav se slzami v očích a třesoucím se hlasem poděkovala lidem na Slovensku i v zahraničí za podporu. Zároveň je poprosila, aby jim spravedlnost a nezávislé vyšetřování ohavné vraždy nebylo lhostejné. Informuje o tom televize Markíza.

„V souvislosti s vyšetřováním mám mnohé pochybnosti, protože od té doby, co vyšetřování začalo, je celý proces ještě komplikovanější než na začátku. Ve vyšetřování se angažují lidé, kteří nemají žádnou kompetenci. Například šéf protikorupční jednotky, patolog na místě činu – měl tam být soudní lékař nebo forenzní technik,“ myslí si matka.

I výroky politiků, kteří se potí a neodpovídají na otázky, jsou podle ní důkazem, že pochybili a neměli by být na svých postech. „Trvám na tom jako matka zavražděné dcery,“ řekla. Zlatica se vyjádřila také k odposlouchávání mladého páru. „Asi dva roky zpátky, když jsme spolu telefonovaly, mi dcera řekla: ‚Mami, važ slova, protože nás odposlouchávají‘,“ vzpomínala.

Na závěr popsala otřesný moment, kdy jim ve Velké Mači odpečetili dům. „Kdybyste viděli tu prolitou krev, krev Janka a Martiny. To bylo hrozné a právě kvůli této krvi jim nedám pokoj a všechny vás prosím, abyste nás podpořili,“ řekla se slzami v očích.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek