Masiv v Děčíně hrozí zřícením! Asi 20 lidí musí opustit své domovy

Odklízení balvanu u Benešova na Semilsku - 6

Masiv je součástí Pastýřského vrchu v části Podmokly. Na hrozící nebezpečí upozornil pravidelný monitoring. „Zjistili jsme, že se uvolnil pískovcoý masiv, jedná se asi o 70 kubíků,“ sdělila TN.cz mluvčí primátorky Děčína Markéta Lakomá.

Radnice už zahájila evakuaci obyvatel. V ohrožení jsou dva rodinné domy. Jde asi o dvě desítky lidí. „Nevíme, jestli půjdou k rodinám. Jsme ale připraveni poskytnout jim ubytování,“ sdělila mluvčí s tím, že město myslí i na případná zvířata, která na nezbytně nutnou domu v případě zájmu umístí do útulku.

Domy přímo sousedí s hlavním silničním tahem na Teplice, s jeho uzavírkou prozatím ale město nepočítá. Uvolněnou skálu se pokusí co nejrychleji a nejopatrněji odstranit specializovaná firma. „Plánuje se sanace. Měla by trvat asi dva týdny,“ dodala mluvčí.

Nejprve se udělá záchranný plot z ocelových lan, aby rozstříštil masu, kdyby náhodou padala. Místo budou hlídat i policisté, kteří dohlídnou na bezpečnost lidí.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek