Marek po hádce ubodal mámu. Pak podřezal i postiženého bratra

Mladík v Jihlavě ubodal matku i bratra! Masakr předem plánoval

Neunesl dlouhodobý psychický nátlak od své matky, a tak ji Marek Č. předloni v říjnu po hádce ubodal. Zasadil jí 15 ran. Poté přešel do vedlejšího pokoje, kde podřezal i svého staršího postiženého bratra. Předtím s ním mluvil a údajně se s ním loučil.

Nadějný houslista se podle obžaloby na čin pečlivě připravil. Do Jihlavy přijel nečekaně v polovině týdne z Brna, kde žil. Nůž si přivezl už s sebou.

Po vraždění vzal z bytu úspory matky, což bylo asi 130 tisíc korun. Tím chtěl fingovat loupežnou vraždu a odjel zpět do Brna. Tam ještě tři dny, jakoby se nic nestalo, chodil do práce a teprve když se o víkendu jako obvykle vrátil do Jihlavy, vše nahlásil. U výslechu se ale ke všemu přiznal.

Marek Č. za to nejprve u krajského soudu v Brně dostal 20letý trest, proti kterému se ale odvolal. Vrchní soud v Olomouci mu pak trest o dva roky snížil.

Jenže ten připadal nízký státnímu zástupci, který navrhoval dovolání k Nejvyššímu soudu. Podle nejvyšší státního zástupce, který o dovolání rozhoduje, je ale 18letý trest dostatečný, a tak případ definitivně končí.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek