Malý školák našel úspory babičky: 270 tisíc rozdal svým spolužákům!

Výměna manželek – 8. 3. 2017

Když začaly děti ze španělské školy nedaleko Barcelony nosit ve velkém do jídelny stodolarovky, začali si učitelé klást otázku, kde všechny ty peníze tak najednou vzaly. Začali se proto pídit po bližších informacích a nestačili se divit.

Hromadu bankovek do školy přinesl desetiletý žák. Přiznal, že je našel doma v balíčku. Vyšetřování později ukázalo, že šlo o úspory jeho babičky – celkem 10 tisíc eur (270 tisíc korun) Příbuzná chlapce si přitom peníze dlouho šetřila na zdravotnické potřeby, informuje agentura Reuters.

Když to vedení školy zjistilo, rozhodlo se ženě pomoct dostat všechny peníze zpět. „Dnes dopoledne žák páté třídy rozdal spolužákům stoeurové bankovky, které předtím vzal doma. Pokud váš syn nebo vaše dcera tyto peníze dostali, kontaktujte, prosím, okamžitě školu, abychom peníze mohli vrátit rodině,“ napsala škola rodičům na WhatsAppu. „Nejde o vtip,“ dodala.

Většinu peněz se kupodivu opravdu podařilo nakonec dostat zpět. Chyběla jen část, kterou některé děti utratily cestou domů. Nakoupily si nejrůznější věci – od sladkostí po nálepky.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek