Malý autista nemohl na stadion, klub zřídil speciální místnost!

Všechno to začalo v minulém roce. Rodiče Kate a Peter Shippeyovi vychovávají tři syny s autismem. Nejvíce postižený je touhle nemocí osmiletý Nathan, který má stejného koníčka jako miliony kluků v jeho věku – fotbal. Hrát ho ale nemůže a kvůli nadměrnému hluku nevydrží ani v ochozech stadionu mezi dalšími fanoušky.

Rodiče na Nathanovo naléhání svého syna jednou na fotbal na tribuny vzali, ale byla to chyba. Hluk stadionu absolutně nesnesl. Nic nepomáhalo. Rodiče to pochopitelně mrzelo, proto spustili na internetu kampaň a zároveň poprosili klub, aby v útrobách stadionu zřídil speciální místnost, odkud by mohl Nathan a další lidé s autismem nebo jinými sluchovými a smyslovými postiženími zápasy sledovat. Osloveným klubem byl pochopitelně Sunderland, Nathanův milovaný klub.

Meet the 8 year old boy with autism who can now enjoy watching his beloved Sunderland AFC, thanks to a sensory room they’ve built especially for him. Before this, Nathan wasn’t able to cheer on his team because the noise of the crowds were just too much for him.

Zveřejnil(a) BBC Breakfast dne 4. únor 2016

Klub výzvu vyslyšel a rodičům vyšel vstříc. A stojí to za to! Nejen, že je místnost speciálně odhlučněna, ale najdete v ní i speciální pomůcky, které mají na Nathana a podobně nemocné pozitivní vliv. Před vstupem vidí na zdi název nové místnosti: „The Nathan Shippey Sensory Room.“

Speciální senzorické pomůcky

Není divu, že když rodinka zavítala do speciální části stadionu poprvé, všichni byli nadšení. Zejména Nathan. „Je to naprosto neuvěřitelné,“ řekla Nathanova matka Kate pro BBC. „Je nadšený z toho, že může přijít a sledovat naživo svůj oblíbený tým. Tenhle den mění život naší rodiny. Věřím, že to pomůže i dalším rodinám,“ dodala Kate.

Speciální místnost je pojmenována po Nathanovi

Rodina navíc doufá, že prvním krokem Sunderlandu se budou inspirovat i další anglické kluby. Jde určitě o dobrou a prospěšnou věc.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek