Majitele firmy a jeho švagra ubili. Gangsterům hrozí přísný trest

Dům v Horusicích

Nejvyšší možný trest oběma obžalovaným cizincům navrhla státní zástupkyně. Podle ní je v tomto případě nutné brát celý gang jako celek a měli by být tedy odsouzeni za dvojnásobnou vraždu.

S tím ale nesouhlasí obhájce 37letého Ivana Ivanovského. Podle něj je nutné každého útočníka posuzovat individuálně a Ivanovský prý měl jen úkol hlídat spoutané zaměstnance a členy rodiny a rozhodně se prý nepodílel ani na jedné vraždě.

Totéž vypověděl i druhý obžalovaný – 33letý Robert Simon. Ten měl podle vlastních slov jen spoutat zaměstnance motodílny a pak už prý byl celou dobu venku a vůbec nevěděl co se v jiných místnostech děje. Podle obhájce by tedy měli být souzeni pouze za loupež a dostat trest od 5 do 12 let.

Při loupežném přepadení byl zavražděn majitel firmy a jeho švagr. Další pracovníci a příbuzní skončili s těžkými poraněními v nemocnici. Útočníci použili jako zbraň všechno co měli po ruce – například tyč nebo výfuk.

Lupiči si nakonec odnesli 300 tisíc korun. Dva muže zadrželi policisté na jaře roku 2017 v Jihomoravském kraji. Po dalších třech útočnících policisté stále pátrají.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek