"Maddie" z Říma poznal otec: Kdo je záhadná dívka bez domova?

Maddie Mccann

Vyšlo najevo, že se jedná o jednadvacetiletou Emblu Jauhojärviovou ze Stockholmu. Dívka přitom tvrdila, že pochází z Velké Británie. Podle jejího otce do Říma odjela studovat, pak ale beze stopy zmizela. Rodina si jí všimla, až když nyní svět obletěly její fotky.

Otec také prozradil, že Embla trpí Aspergerovým syndromem, který je druhem autismu. „Byla nezvěstná šest měsíců. Pátral jsem po ní, žádal policii o pomoc, ale bez výsledku,“ řekl otec Tahvo a dodal: „Vím, že odjela do Itálie studovat italštinu před několika měsíci. Přestala komunikovat se všemi, s veškerou rodinou. Chtěla se oprostit od rodiny a začít žít svůj vlastní život kvůli Aspergerově syndromu,“ řekl médiím.

Rodina mladé ženy se obává, aby se dcera vůbec chtěla vrátit domů. „Doufám, že bude chtít domů. Vypadá jako bezdomovkyně. Nemá nic, oblečení ani mobil. Chci ji zpátky,“ uzavřel otec.

Lidé na sociálních sítích tvrdili, že se může jednat o Madeleine McCannovou, po které celý svět už devět let pátrá. Jiní si ale mysleli, že jde o Amandu Adlaiovou, unesenou z amerického Michiganu v roce 2008.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek