Lvíčata vedení nedotáhla k výhře. Bělorusové vyrovnali v 93. minutě

Karel Jarolím

Až se bude tvořit nová reprezentace, budou v ní hodně zastoupení hráči současné jednadvacítky. A ta pod vedením trenéra Vítězslava Lavičky dnes odstartovala svoji kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy a nezačala ji šťastně.

Budoucnost reprezentace – to je Patrik Schick, Jakub Jankto nebo Václav Černý. Všichni tři už v mladém věku hrají ve špičkových evropských velkoklubech. Schick v reprezentaci není kvůli nedávnému přestupu, Jankto hrál za dospělé a zbývající Václav Černý proti Bělorusku otevřel skóre. Hned v 8. minutě střílel z hranice šestnáctky – 1:0.

Češi měli víc šancí, na 2:0 mohl deset minut před koncem zvýšit Zajíc, ale z dorážky trefil jen břevno. Trest přišel v nastaveném čase. Když běžela 92. minuta, šel do vápna na roh i brankář soupeře a vyhrál klíčový hlavičkový souboj. Michail Šibun se potom opřel do míče a srovnal na konečných 1:1. Jednadvacítka tak do kvalifikace vstoupila nešťastnou remízou.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.