Luxus na moři: Obří jachta uvnitř vypadá jako přepychový hotel

Chaty

Jachtu s názvem Athena postavili v roce 2004 v Nizozemsku. Její majitel, miliardář Jim Clark prohlásil, že je trošku blázen, když se pouští do stavby tak luxusní lodě.

Architekt a blízký kamarád majitele, který vymyslel interiér lodi, nečekaně zemřel. Loď tak prošla úžasnou proměnou až v roce 2011. Nyní se o Athéně mluví jako o „super jachtě“. Mnozí ji označují jako jednu z nejkrásnějších na světě.

„Chtěl jsem něco útulnějšího,“ vysvětlil Clark jeho představy o jachtě. K vybavení této nádherné lodi patří například prostorná jídelna, luxusní salonky pro relaxaci a zábavu, posilovna, knihovna a také herna.

Pět apartmánů má kapacitu 10 osob. Všechny jsou umístěny na hlavní palubě a jsou zařízeny luxusním dřevěným nábytkem. Hlavní pokoj má také kancelář a mramorovou vířivku. Pokoje mají spoustu úložného prostoru, posezení s televizí a útulnou ložnici.

Na palubě je spoustu lehátek na opalovaní. K lodi patří široká škála vybavení k vodním sportům. Pokud se majitel bude na lodi nudit, může někam vyrazit na skútru.

V současnosti je Athéna v Karibiku, kde hledá nového majitele. Asi vás nepřekvapí, že kupce za jachtu zaplatí pořádný balík peněz. Její prodejní cena 59 milionů dolarů (149 miliard Kč).

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek