Lupiči selhala zbraň a nedostal peníze, tak utekl. Poznáváte ho?

Ozbrojenci

Kdyby nešlo o tak vážný případ a navíc o přepadení se zbraní, byla by to spíše úsměvná groteska. Hodinu po půlnoci v noci na středu vtrhl znenadání na recepci jednoho z hotelů na Praze 8 lupič. Zřejmě si ale představoval úplně jiné uvedení na scénu, než jaké se mu podařilo.

Na recepční muž vytáhl zbraň a zřejmě pro větší efekt natáhl závěr. Jenže to byla chyba. „V nábojové komoře se mu vzpříčil náboj a nějakou dobu se zbraní neohrabaně manipuloval. Zároveň po recepční požadoval vydání peněz slovy děngy davaj, a to za použití ruského přízvuku,“ popsal neslavný začátek přepadení policejní mluvčí Jan Daněk.

Stejně neslavně loupež i pokračovala. „Žena mu peníze odmítla dát, proto lupič požadavek zopakoval, s tím, že jestli to neudělá, tak ji zabije. Ani tak mu přepadená peníze nedala a pachatel po chvilce odešel s nepořízenou,“ doplnil mluvčí Daněk.

I když muž nic neuloupil, hrozí mu za neúspěšné přepadení přesto až deset let vězení. Podle přepadené recepční sice muž mluvil po celou dobu rusky, ale patrně to pouze předstíral, aby zmátl detektivy.

Tento popis zveřejnila policie: výška přibližně 190 cm, věk kolem 30 let, štíhlá statná postava, světlé až oranžové obočí, modré oči a světlé vlasy, které byly lehce do zrzava. Oblečený byl do černé bundy se znakem na levém rukávu, šedých kalhot, na hlavě měl černou pletenou čepici, šálu přes obličej a na nohou měl pravděpodobně vojenské boty takzvané kanady.

„Přepadení zachytila kamera a i přesto, že byl muž maskovaný, doufáme, že by ho někdo mohl poznat,“ řekl policejní mluvčí Jan Daněk.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek