Lupiči přepadli poštu. Při útěku chybovali, omylem dojeli až k policii!

Lupiči chtěli vykrást banku vykopaným tunelem

Na každé výpadovce z Lázní Kynžvart stály ozbrojené hlídky. Kriminalisté věděli, v jakém autě pachatelé ujíždějí. Všechny trumfy tedy drželi v ruce, přesto jim zloději práci ještě víc usnadnili.

Jeden z lupičů se nejprve vydával za běžného klienta. Chtěl poslat balík. V tom ale na poštovní úřednici vytáhl elektrický paralyzér, pepřový sprej a zaútočil. Ochromená úřednice se ale dostala k oknu a volala o pomoc. Pachatele tak zahnala do úzkých. „Je to velká odvaha. Ještě, že měla otevřené okno,“ obdivovala ženu svědkyně z místa.

Lupiči se dali na útěk. V ujíždějícím autě se vyhýbali dálnici a policejním zátarasům. Podle všeho jeli až do Lokte, tam je ale čekalo nemilé překvapení. Lupiči doplatili zřejmě na to, že se ve městě opravují silnice. Mnohé cesty jsou proto slepé. Zabloudili a vyjeli přímo před policejní hlídku. Policisté je okamžitě a nekompromisně zadrželi.

„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ sdělila mluvčí policie Zuzana Týřová.

A nebylo to poprvé, co někdo poštu v Kynžvartu přepadl. V srpnu lupiči poštovní úředníci také zasáhli paralyzérem a ukradli asi 40 tisíc korun. Není vyloučené, že jde o ty samé pachatele.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek