Lupič střelil prodavačku do obličeje! Žena se ubránila nožem

Zbitá stařenka Júlia a Patrik

Policie zveřejnila záběr, na kterém jde jasně vidět, jak lupič po přepadení utíká z večerky. Je zraněný a drží se za levý bok. Do obchodu přišel s namířenou zbraní. Chtěl peníze. Prodavačka mu je ale nechtěla dát a začala se bránit.

Při potyčce po ní lupič vystřelil zřejmě z airsoftové pistole a zasáhl ji přímo do obličeje – a to těsně vedle oka. Navíc ji několikrát uhodil do hlavy. Protože žena měla v obchodě schovaný nůž, vytáhla ho na útočníka – dokonce ho bodla a poranila. Pak muž utekl pryč. Zraněnou cizinku převezla sanita do nemocnice.

„Záchranáři ošetřili ženě tři rány na hlavě od úderu zbraní. Co se týče střelné rány pod okem, byl výsledkem hematom a zakrvácené bělmo,“ sdělila mluvčí záchranářů Hana Šperlová.

Pacientku si lékaři nechali v nemocnici. Okamžitě po přepadení dostaly policejní hlídky povel po útočníkovi pátrat. Protože je zraněný, policie předpokládá, že by se mohl nechat ošetřit v nějaké lékařské ordinaci.

„My po neznámém pachateli pátráme. A žádáme občany o pomoc při pátrání. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ uvedla mluvčí policie Kateřina Krejčí. Muž je asi 180 až 190 centimetrů vysoký. Další záběry z bezpečnostních kamer kriminalisté ještě vyhodnocují.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek