Luboše bolela hlava. Byl to velký nádor. Pomáhá mu DOBRÝ ANDĚL

Dobrý Anděl - spot - Lucie, Rey, Petr Sýkora

Luboš byl zdravý sportovec – před dvěma lety mu ale těsně před Štědrým dnem lékaři oznámili, že má rakovinu. A to nevyléčitelnou. „Začala mě bolet hlava. Měsíc na to, jsem šel na vyšetření CT a tam zjistili, že mám nádor v hlavě. Pak následovala nemocnice v Motole,“ vzpomíná na začátek svého boje o život Luboš.

„Je to nádor jako chobotnice. A ty konce toho nádoru zarůstají do mozku. Sedm hodin byl operován. Snažili se mu vyndat, co nejvíce šlo a potom, to co tam trošku zůstane, to potom ozařují a snaží se to chemoterapií zničit,“ vysvětlila manželka Andrea.

„Za dva týdny jsem shodil 12 kilo. Ty svaly rychle ochabnou, když člověk leží. Vlastně jsem jenom pil. Já jsem věřil tomu, že to dopadne dobře a nemohl jsem tomu podlehnout, nemohl jsem tady nechat dceru s manželkou,“ říká dnes Luboš.

Rakovinu porazil, ale každé tři měsíce chodí na kontrolu, zda se nádor nevrátil. Ani po náročné léčbě se nevzdává – podporují ho manželka a dcera, které si přejí jediné. „Aby byl táta zdravej a byl tady dlouho,“ jednoznačně říká dcera Natálka.

Luboš kvůli nádoru přišel o práci. Ani teď, po dvou letech od začátku léčby, se ale kvůli zdravotnímu stavu nemůže vrátit do zaměstnání. Celé jeho rodině tak finančně pomáhá nadace Dobrý Anděl. „Každá koruna je dobrá. Třeba na dojíždění do Motola – od nás je to sto kilometrů. Nebo třeba na jídlo. V tu chvíli najednou nevíte, co dřív. Takže jste šťastní za každou korunku,“ říká Andrea.

Stát se dobrým andělem má opravdu smysl. Pomozte i vy, stačí se zaregistrovat na stánkách www.dobryandel.cz.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek