Liga mistrů? Nezájem! Na Spartu přišlo ve Švédsku jen 1300 diváků

Hokejisté Sparty

Semifinále ligy mistrů. Zní to honosně, co říkáte. Jenže realita je jiná. Hokejisté při duelu Växjö – Sparta trpěli, kulisa připomínala trénink. Ano, tohle už bylo do očí bijící.

„Zajímalo by mě, jak dlouho ještě bude tahle soutěž trpělivá,“ ptá se Johan Svensson, bloger deníku Expressen. I jemu přišlo prostředí zápasu nedůstojné.

Hokejová CHL má prostě problémy všude v Evropě. Ví o tom i pražská Sparta. Na Kometu Brno nebo Litvínov se v O2 areně otevírá i druhé patro, nejvyšší návštěva na evropský hokej se dotkla jen hranice šesti tisíc diváků. Ale ruku na srdce, všechna čest! Vždyť na severu je to ještě větší bída.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jan2017/1950408.jpg?d41d
„Byly vstupenky drahé?“ ptá se švédský novinář. Ani ne, na švédskou ligu se prodávají lístky v rozmezí od 265 do 450 švédských korun (pro přepočet na koruny znásobte třemi). Na Ligu mistrů, která stále hledá svou tvář se prodávaly vstupenky za 240 SEK k sezení a 120 na stání. Na české poměry drahota, na Švédsko ale pohoda.

Växjö byl propadák, o 300 kilometrů na západ v Göteborgu přišlo na Frölundu 4000 fanoušků. Možná i proto, že lidé si na soutěž už zvykli a podporují svůj tým při obhajobě.

Sparta teď musí jen doufat, že svými výkony přesvědčila a fandové jí v boji o finále Champions League nenechají. Kdyby přišlo 10 tisíc fanoušků, bude to bezesporu úspěch.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek