Lidé věří víc Rychetskému než Zemanovi, ministry nikdo nezná

Volební preference

Průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zkoumal důvěru k nejvyšším ústavním činitelům a vrcholným politikům. Více než 1000 respondentů odpovídalo na otázku, zda důvěřují, či nedůvěřují ukázaným lidem, případně zda je znají.

Nejlépe z průzkumu vyšel předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, kterému věří polovina českých občanů. Naopak mu nedůvěřuje 23 % lidí. Podobně je na tom s 49 % důvěry i prezident Miloš Zeman, kterému ale nevěří 44 % Čechů.

Rozporuplné jsou i názory na ministra zahraničí Martina Stropnického, kterému důvěřuje 45 % dotázaných, zatímco 41 % nikoliv. Na pomyslné čtvrté místo se dostal premiér v demisi Andrej Babiš, kterému ale více lidí (50 %) nevěří, než ano (42 %).

Na pátém místě následuje ministr spravedlnosti Robert Pelikán (36 %/31 %), guvernér ČNB Jiří Rusnok (33 %/33%) a ministryně obrany Karla Šlechtová (31 %/31 %). Méně lidí důvěřuje, než naopak, ministru dopravy Danu Ťokovi (29 %/35 %) či místopředsedovi ANO Jaroslavu Faltýnkovi (25%/44%)

Nejvíce lidí nedůvěřuje předsedovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi – 82 %, důvěry získal pouze 10 %. Na posledních místech v žebříčku důvěry zůstali ministři Babišovy vlády v demisi, které většina respondentů nezná.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Mar2018/2116627.jpg?d41d

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek