Lidé hází na slony zápalné lahve a petardy! Mláďě začalo hořet

Srdcervoucí snímek fotografa Biplaba Hazry zvítězil v prestižní soutěži Asian wildlife photography. Hazrovi se podařilo zachytit moment, kdy slonice se svým mládětem utíkají před rozzuřeným davem a ohněm. Píše o tom portál The Telegraph.

Fotku Hazra nazval „Nastalo peklo“ (The hell is here), pořídil ji ve východní části Indie. Snímek má upozornit na problém, že lidé na slony hází zápalné lahve a někdy i improvizované bomby, aby je odehnali od svých příbytků.

Slonici s mládětem pod nohama hoří zem, oheň zachvátil i kůži mláděte. Přebíhají silnici, zatímco v pozadí jsou vidět dva mladíci, kteří utíkají zpět na předměstí s pochodní v ruce.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fbiplab.hazra.355%2Fposts%2F1533745496720896&width=500

„V Bankuře na západě Bengálska je takový způsob týrání tlustokožců zcela běžný. Stejné je to i v dalších státech, kde žijí,“ popsala nadace, která soutěž pořádá.

V Indii žije asi 30 tisíc slonů asijských, což představuje asi 70 % jejich celosvětové populace. Soužití slonů s místními obyvateli je čím dál problematičtější, jak se města rozrůstají a zabírají území, kde dříve zvířata žila.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek