Las Vegas truchlí za oběti střelby, město navštívil i prezident Trump

Stephen Paddock

Starostlivý, klidný, laskavý – tak o Stephenu Paddockovi – muži, který na koncertě v Las Vegas pozabíjel minimálně 58 lidí, mluví jeho přítelkyně Marilou Danleyová. O druhé tváři 64letého gamblera a milionáře, který si podle policie během jediného roku obstaral 33 zbraní, 20 kilo výbušnin a 1600 nábojů, prý nevěděla vůbec nic.

„Poslal ji pryč na Filipíny. Tak, aby mohl nerušeně plánovat to, co plánoval. Byla pravděpodobně ještě víc v šoku než my všichni, protože k němu měla mnohem blíž,“ řekla médiím sestra Paddockovi přítelkyně.

Přítelkyně útočníka, která by mohla případ pomoci objasnit, přes svého advokáta vzkázala, že je zdrcená a že se za oběti i jejich rodiny modlí. Tvrdí také, že 100 tisíc dolarů, které Paddock před činem odeslal na Filipíny, byly pro ni.

Oběti nejhoršího střeleckého útoku v dějinách Spojených států si stále připomínají tisíce lidí. Památku těch, kteří při útoku přišli o život, přijel do Las Vegas osobně uctít i prezident Donald Trump s manželkou Melanií.

„Spousta rodin dnes půjde do postele s myšlenkou na to, jak je teď svět najednou prázdný. Ti, které tak moc milovali, od nich byli navždy odtrženi. Naše duše svírá žal. Stojíme při vás a pomůžeme vám nést tuto bolest. Nejste v tom sami,“ řekl prezident Trump.

Trump v Las Vegas osobně navštívil raněné, kteří se stále zotavují v tamních nemocnicích a poděkoval i záchranářům a policistům za jejich nasazení.

„Počty mrtvých stále zůstávají na číslici 59. Mluvíme tu o 58 obětech a jednom útočníkovi, přestože předtím jsme uváděli 59 obětí a k tomu ještě útočníka,“ upřesnil šerif Joseph Lombardo.

Motiv činu stále není jasný. Policie zatím zveřejnila detaily zásahu v hotelu, odkud útočník střílel. Vyšetřovatelé také pracují s teorií, že vrah mohl mít komplice a že měl v plánu z místa činu utéct.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek