Kvůli mobilu zbil chlapce (11). Pomozte pachatele dopadnout

2099587

Napadení natočily bezpečnostní kamery. Byla neděle 28. ledna, půl páté odpoledne. Kriminalisté předpokládají, že si lupič malého chlapce vyhlédl ve chvíli, kdy telefonoval se svojí maminkou.

Pak si počkal na vhodný okamžik a na chlapce brutálně zaútočil pod mostem na chodníku, mezi přechodem pro chodce u parkovacího domu a železniční zastávkou Mladá Boleslav – město.

Chlapce napadl ho zezadu, uchopil ho za boky, aby se nemohl hýbat a rukou mu rozepnul kapsu bundy a sebral mobilní telefon. Chlapec se snažil bránit. Křičel o pomoc, ale útočník mu lámanou češtinou řekl větu, z níž pochopil, že má být zticha nebo že ho hodí pod vlak. Pak dal své oběti pěstí ránu až chlapec upadl a utekl.

„Žádáme občany, kteří muže poznají, aby kontaktovali telefonní číslo 725885689 anebo linku 158. V případě prokázání viny hrozí muži za trestný čin loupež až desetiletý trest odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek