Kouříte? V této firmě byste měli méně volna, než vaši kolegové!

Kouření - ilustrační foto

Společnost Piala sídlí v děvětadvacátém patře věžáku v Tokiu. Každá pauza na cigaretu tak trvá minimálně 15 minut. A právě to spustilo stížnosti zaměstnanců, kteří nekouří.

Vedení vyzvalo zaměstnance, aby navrhli řešení tohoto problému. Jeden ze zaměstnanců navrhl zavést náhradní volno pro nekuřáky. „Náš šéf tento vzkaz viděl a souhlasil s tím, takže teď dáváme nekuřákům extra volno jako kompenzaci,“ uvedl mluvčí společnosti Hirotaka Matsushima pro Telegraph.

Podle ředitele společnosti Takao Asuka benefity zapůsobí lépe než zákazy nebo omezení. Doufá, že by to mohlo některé zaměstnance i odnaučit kouřit.

A podle mluvčího Matsushimy to přesně takto zafungovalo a minimálně čtyři lidé už přestali kouřit. Volné dny od zavedení předpisu však nevyužilo ani 30 ze 120 zaměstnanců.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek